Sculptra – opis zabiegu

Preparat Sculptra jest zawiesiną kwasu L-polimlekowego przeznaczona do ostrzykiwania podskórnego i sródskórnego. Aktywizuje komórki skóry do zwiększania produkcji  kolagenu co pozwala na sukcesywne odświeżenie wyglądu twarzy. Skóra może odzyskać dawną jędrność i elastyczność a zmarszczki zostają wypełnione. Takie zabiegi stosuje się w likwidowaniu zmarszczek, leczeniu wiotkiej skóry, problemów z elastycznością, odtwarzaniu straconej objętości twarzy.

efakty-sculptry
Jest to całkowicie bezbolesny zabieg, który zajmuje około pół godziny. Nie potrzebujesz rekonwalescencji, po zabiegu możesz bez problemu udać się do domu czy pracy.
Liczba zabiegów ustalana jest wg. indywidualnego zapotrzebowania. Zwykle potrzebne są 2 – 4 ostrzykiwania które przeprowadza się w odstępach ok. 4-5 tygodni. W pierwszej fazie po zabiegu wchłanianie wody z preparatu powoduje, że zmarszczenia ponownie stają się widoczne. Natomiast od tego momentu poszczególne komponenty zawarte w preparacie zapoczątkowują procesy ich wypełnienia dzięki sukcesywnej syntezie nowego kolagenu. Zmarszczki zostają wypełnione a skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Wyniki zobaczymy po kilku tygodniach, ale  cieszyć się nim będziemy przez okres dwóch lat.
Gabinet oferujący zabieg sculptra: http://www.lookmedica.pl/pl/sculptra