Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, inaczej mikropeeling kontrolowany, jest zabiegiem pielęgnacyjnym polegającym na mechanicznym złuszczaniu wierzchniej warstwy martwego naskórka z twarzy, klatki piersiowej oraz rąk. Aby otrzymać najlepszy efekt zalecana jest sesja zabiegów w połączeniu z zastosowaniem kosmetyków odmładzających.

mikrodermabrazja

mikrodermabrazja

Zabieg trwa 20-30 minut i można natychmiast wrócić do codziennych obowiązków. Dlatego też czasami nazywany jest on zabiegiem lunchowym

Zalety Mikrodermabrazji

  • Dzięki mikrodermabrazji twoja skóra staje się świeższa i bardziej promienna.
  • Mikrodermabrazja pomaga zlikwidować drobne zmarszczki, rozszerzone pory oraz szorstki i zrogowaciały naskórek.
  • Mikropeeling kontrolowany przyczynia się do zwiększenia absorpcji kosmetyków, które wnikają głębiej w skórę, przez co bardziej odżywiają i nawilżają. Dużą zaletą zabiegu jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co daje skórze młody wygląd.

Jak działa Mikrodermabrazja

W mikrodermabrazji wykorzystuje się urządzenie, które wysyła strumień mikrokryształków tlenku glinu (proszek korundowy) na powierzchnię skóry. Tlenek glinu jest bardzo drobnym, twardym materiałem przypominającym piasek, który wypychany pod ciśnieniem złuszcza delikatnie obumarły naskórek oraz usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

Zabieg może powodować nieprzyjemne uczucie w miejscach wrażliwych wokół ust lub nosa, ale powinien być bezbolesny. Po zabiegu, resztki proszku są usuwane.

Pamiętaj

  • Wybieraj tylko profesjonalny zakład aby wykonać zabieg. Rezultat w dużej mierze zależy od doświadczenia i wiedzy osoby wykonującej zabieg.
  • Ważne jest by cały proszek został usunięty z twojej skóry.
  • Nałóż krem przeciwsłoneczny i staraj się nie wychodzić na słońce po zabiegu. Wraz z martwym naskórkiem, usunięto częściowo warstwę ochronną skóry.
  • Mikrodermabrazja nie jest zalecana dla skóry wrażliwej. Trądzik krostkowy, różowaty i ropowiczy to także przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu.
  • Starzejąca się skóra jest cienka. Nadużycie zabiegów mikrodermabrazji może nie przynieść pozytywnych efektów w tym przypadku.

 

Dodaj komentarz