Liposukcja

Liposukcja (inaczej „modelowanie tłuszczu”) lub po prostu lipo („wspomaganie usuwania tłuszczu”) jest kosmetycznym zabiegiem chirurgicznym, który pozwala usunąć tłuszcz z różnych miejsc na ludzkim ciele. Typowe obszary, których dotyczy liposukcja to: brzuch, uda i pośladki, szyja, plecy ramiona.
Istnieje kilka czynników ograniczających ilość tłuszczu, jaki może być bezpiecznie usunięty podczas jednej sesji. Zazwyczaj decyduje o tym lekarz po rozmowie z pacjentem. Należy pamiętać, że istnieją pewne negatywne aspekty usunięcia zbyt dużej ilości tłuszczu. U pacjentów, którym odessano zbyt dużo tłuszczu można zauważyć nienaturalne „pofałdowania” lub „wgniecenia” w skórze . Istnieje generalna zasada, że im więcej tłuszczu zostanie usunięte, tym większe ryzyko operacyjne.

Z badań wynika, że usunięcie 22 kg tłuszczu może powodować znacznie wyższą utratę masy ciała niż faktyczna ilość usuniętego tłuszczu. Zabieg może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym, znieczuleniu regionalnym lub lokalnym. Bezpieczeństwo zabiegu jest związane nie tylko z ilością usuniętej tkanki, ale również z wyborem środka znieczulającego i ogólnym stanem zdrowia pacjenta. Zalecane jest aby przed zabiegiem ogólny stan pacjenta był dobry oraz aby pacjent nie palił od co najmniej kilku miesięcy.

liposukcja - efekty

liposukcja – efekty

Czytaj więcej na http://www.chplast.com.pl/zabiegi/liposukcja

Dodaj komentarz