Korekta powiek

Korekta powiek umożliwia błyskawiczne odświeżenie wyglądu twarzy. Skóra dookoła oczu jest nadzwyczaj delikatna, a więc podatna na wiotczenie oraz mechaniczne nadwyrężenia. Z tego powodu na powiekach szybko pojawiają się znaki świadczące o nieuchronnym starzeniu się. Chirurgia plastyczna umożliwia poprawę wizerunku okolic oczu, zarówno w zakresie powiek górnych jak i dolnych. Najczęstszym problemem jest przede wszystkim nadmiar skóry, co skutkuje zmarszczkami, a niejednokrotnie również komplikuje widzenie.

plastyka powiek1
Zainteresowanie poprawieniem takich niedoskonałości wynika nie tylko z przyczyn jedynie estetycznych, lecz także utylitarnych. W zakresie powiek dolnych, zwykle usuwane są tzw. worki pod oczami. Worki to rezultat magazynowania złogów tłuszczyku.  Poprawianie estetyki powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Korekta powiek jest zabiegiem bezpiecznym i na ogół poza bólem i pieczeniem oczu, nie występują żadne skutki uboczne. Tego samego dnia można opuścić szpital, a po ok. 1-2 tygodniach powrócić do zajęć związanych z naszą pracą.
W okresie najbliższych kilku dni zaleca się stosowanie zimnych kompresów. Korekty powiek często realizowane są  z innymi procedurami dotyczącymi w zakresie twarzy. Odpowiednio wcześniej lekarz poinformuje nas, że niezależnie od zwykle zlecanych badań, niezbędne będzie wykonanie  także specjalnych badań u okulisty. Korekta powiek kosztuje od 4 do 7 tys. złotych. Rezultaty utrzymują się  latami.  Istotnym plusem zabiegu przemawiającym za  przeprowadzeniem plastyki oczu prócz powodów związanych z funkcjonalnością powiek jest także wyraźne odmłodzenie całej twarzy.