Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny mający na celu długoterminowe zmniejszenie nadmiernego owłosienia. Jak sama nazwa wskazuje w celu tym stosuje się laser, czyli intensywny, pulsujący strumień światła. W czasie zabiegu wiązka promieni przenika przez skórę aż do mieszka włosowego. Laser niszczy termicznie mieszek włosowy, co hamuje przyszły wzrost włosa.

depilacja laserowa - zabieg

depilacja laserowa – zabieg

Depilacja laserowa  jest najbardziej efektywna w przypadku jasnej skóry i ciemnego owłosienia. Przynosi ona dobre efekty w spowolnieniu odrostu owłosienia, lecz nie gwarantuje trwałego usunięcia włosów. Aby osiągnąć dobre wyniki należy wykonać serię zabiegów. Okresowe zabiegi podtrzymujące efekt mogą być również wskazane.
Obszary najczęściej poddawane zabiegowi to nogi, pachy, twarz i okolice bikini. Jednak jest możliwe usunięcie zbędnego owłosienia niemal z każdej części ciała. Na efekt depilacji duży wpływ ma kolor włosów i rodzaj karnacji. Najlepsze efekty odnosi się w przypadku jasnej skóry i ciemnego owłosienia, ponieważ wiązka promieni działa na barwnik włosa czyli melatoninę. Ludzie z ciemniejszą karnacją mogą także wypróbować ten rodzaj depilacji, ale w ich przypadku, laser może także mieć wpływ na melatoninę w skórze. Zabieg ten zazwyczaj nie odnosi efektu w przypadku włosów bardzo jasnych, rudych i siwych.

Ryzyko
Depilacja nie gwarantuje trwałego usunięcia owłosienia. W niektórych przypadkach włosy mogą być odporne na depilację lub mogą odrastać po zabiegu ? jednak włos będzie cieńszy i jaśniejszy.
Najczęstsze efekty uboczne depilacji laserowej to:

  • Tymczasowe podrażnienie skóry, zaczerwienienie, obrzęk i drobne strupki.
  • Zmiana zabarwienia skóry. W miejscach depilowanych mogą pojawić się jaśniejsze lub ciemniejsze plamy. Ryzyko depigmentacji występuje głównie u osób z ciemniejszą karnacją, szczególnie przy zastosowaniu nieodpowiednich ustawień lasera.

Depilacja laserowa w rzadkich przypadkach może spowodować pęcherze, blizny czy inne zmiany w strukturze skóry.

Efekty
Rezultaty depilacji są zależne od cech indywidualnych pacjenta. Aby utrzymać gładką skórę przez dłuższy okres należy wykonać kilka zabiegów, lecz ponowny odrost jest możliwy. Od 4-6 zabiegów w odstępie kilku tygodni gwarantuje najlepsze efekty. Dodatkowe zabiegi podtrzymujące efekt ? jeden zabieg na 6-12 miesięcy ? są wskazane.

Dodaj komentarz