Co to jest botoks

Botox jest rodzajem  białka wytwarzanego w laboratorium w ściśle kontrolowanych warunkach z bakterii Clostiridium botulinum. Podaje się go  w bardzo małych ilościach aby zlikwidować zagłębienia i zmarszczki pojawiające się  wraz z upływem lat na twarzy. Co więcej przyczynia się do spowolnienia procesu pojawiania się następnych zmarszczek.

botox1
Wraz z upływającym czasem skóra na twarzy traci swą pierwotną grubość i jędrność, co powoduje pojawianie się zmarszczek. Przede wszystkim na czole, w kącikach ust i okolicach oczu. Botox hamuje skurcz mięśni których aktywność powoduje powstawanie zmarszczek. Do zabiegu lekarze wykorzystują  cienkie igły, zastrzyki nie powodują bólu raczej uczucie lekkiego pieczenia, znieczulenie nie jest konieczne.
Zabiegi z użyciem botoxu nie są zbyt inwazyjne i nie wymagają żadnego czasu rekonwalescencji. Botoks nie wyklucza z udziału w codziennych aktywnościach. Do domu wybrać się od razu po zabiegu. Wynikami będziemy cieszyć się w okresie od 4 do 8 miesięcy, po czym zabieg trzeba będzie powtórzyć.